Kiedy:
26 Listopad 2019@18:00 – 20:00
2019-11-26T18:00:00+01:00
2019-11-26T20:00:00+01:00
Gdzie:
Ogród Harmonii
ul. Przybyszewskiego 13
Kraków
Koszty:
40

Listopad to czas, kiedy niezwykle mocno można poczuć wieź z naszymi przodkami. Wiedzieli o tym dawni Słowianie, dla których łączność ze zmarłymi bliskimi była niezwykle istotna. Okazywano im szacunek a podczas trwających nawet kilkanaście dni Dziadów, odprawiano rytuały i biesiadowano w miejscach pochówku, aby ponownie mogli spotkać się ze sobą ci, którzy odeszli oraz ci, którzy zostali. W naszej obecnej kulturze zatraciliśmy jednak kontakt z naszymi przodkiniami i przodkami. Nie potrafimy czerpać z ich mądrości i siły. Wspominamy ich przelotnie, na szybko, czasem tylko w jeden dzień w roku, a czasem w ogóle. Zastanów się, czy wiesz, jak miała na imię i czym zajmowała się twoja praprababcia? Kiedy ostatnio miałaś możliwość usiąść z rodziną i powspominać przodków, porozmawiać o tym kim byli, jacy byli, co kochali?

Chciałabym zaprosić Cię do bezpiecznej i przyjaznej przestrzeni, gdzie wspólnie z innymi kobietami usiądziemy w kręgu aby powspominać te, bez których nas by nie było – nasze przodkinie. Będzie czas na rodzinne opowieści przy świetle świec, medytację, ruch, wspólny śpiew. Może wykonamy kilka pozycji gimnastyki słowiańskiej. A może jeszcze coś innego… Bądźmy otwarte na nasze potrzeby i na to, co przyjdzie :-)

Jak przygotować się do spotkania:
– spróbuj dowiedzieć się jak najwięcej o swoich przodkiniach – jakie były, czym się zajmowały, możesz obejrzeć ich zdjęcia; spróbuj poznać ich imiona – jak najwięcej pokoleń wstecz. Możesz je zapisać na kartce i wziąć ze sobą.
– zastanów się, o której przodkini chciałabyś opowiedzieć w kręgu i dlaczego
– przygotuj i weź ze sobą jakiś przedmiot związany z wybraną przodkinią – może to być jej zdjęcie, biżuteria, łyżka… coś co należało do niej lub Ci się z nią kojarzy; jeżeli nie masz dostępu do takiego przedmiotu to możesz go narysować lub opisać na kartce
– jeśli czujesz, to możesz przynieść także dowolne inne przedmioty na ołtarz
– ubierz się wygodnie; mile widziane będą długie spódnice lub sukienki, ale każdy inny strój też dozwolony ;-)

Wszystkie przedmioty, które przyniesiecie, oczywiście zabieracie z powrotem :-)

Miejsce: Ogród Harmonii, ul. Przybyszewskiego 13, Kraków
Czas: wtorek 26 listopada (wtorek), godz. 18.00-20.00
Inwestycja: 40 zł
Zapisy: slowianka.krakowianka@gmail.com

Chciałabym, aby to spotkanie odbyło się w kameralnym gronie, dlatego liczba uczestniczek ograniczona jest do 7 kobiet.

Sprawdź inne terminy i miejsca zajęć gimnastyki słowiańskiej w Krakowie: Kalendarz, Facebook

Dodaj komentarz